Haydi! Ayağa Kalk! Şimdi!

Bir gün kendine soracaksın ya da en azından sormalısın. Nereye  gidiyorum, amacım ne? Buna benzerlerini zamanında sorduğunu sanıyorum.

Lisede sordun mesela ne olacağını. Buna göre kazandığın fakülte sanırım aradığın cevap olmadı. Üniversite bittiğinde de pek net bir şey bulamadın içinde.

İş hayatında olabilir miydi peki?

  • İyi bir iş, hayır…
  • Yeni bir terfi, hayır…
  • Daha dolgun bir maaş…

Kendini kandırıyor muydun acaba? Başarı bunlarla ölçülebilir miydi? Bir yandan sormaya, bulmaya çalışırken bir yandan inanmaya devam ediyorsun. İleride bir başarı var… Var mı?… Her şey bu kadar mı?

Keşke tüm insanlar çok parayı, şöhreti, zenginliği bir defalık da olsa isteğe bağlı yaşayabilse. Bu hayatın amacının bu olmadığına dair çok kıymetli bir tecrübe olabilirdi. Her şey tamam gibi görünürken bir parçanın hala tamamlanamadığını bir defa da olsa tecrübe edebilseler. Ama ne yazık ki yaradılışımız gereği bu mümkün değil. Çünkü biz bedelini ödemediğimiz bir şeyin kıymetini anlamayan bir türüz.

Bunun cevabını çok uzaklarda arama lütfen. Cevaplar önünde, her zaman da oradaydı. Uzamak isteyen her canlı yüzünü kendinden yükseğe dönerse bunu başarabilir. Sen de kendinden daha büyük bir şeyi sev ki gelişebilesin.

Yalnız olmak için gelmedik. O sebeple kendi içine dönük yaşama. Eksik kalan tarafı başkalarına yardım edebildiğinde, onlara verdiğin sevgi ve onlardan aldığın sevgide bulacaksın. Unutma değişmez kuraldır: Kendinde olmasını (artmasını) istediğini başkasına ver.

BİR Olmak

Hepimiz ezelden birbirimize bağlıyız. Tüm hayatlarımız birbirine dolanık. Hepimiz aynı gezegende, aynı ortamda, aynı dünyadayız. Ama en güzel olanı hepimiz birbirimizden farklıyız. İşte anlamamız gereken de bu. Birbirinden farklı olarak bir bütünün parçalarıyız. Aynı elimiz, kolumuz ve gözlerimiz gibi. Ama herhangi biri zarar gördüğünde tüm beden bundan etkileniyor ve zarar görüyor. BİR olmak benzer olmak değil, birlikte olmak demek.

Kahraman

Bir kahraman olarak doğdun ama özün unutturuldu sana. Sen de bu dünyayı değiştirebilecek güçte ve değiştirmek için geldin. Sonra hissizleştirildin. Kendin olmayan şeylere inandırıldın, kısıtlandın ve o koca yüreğini unuttun. Bunu tekrar hatırlamak için kendinden daha büyük bir şeye yönel.

Değiştirmek için önce sen değişmelisin. Sen değişince her şey değişecek. Sen tavrını gösterince, cesaretine kavuşunca… Sen ayağa kalkınca…

Bir şeyler yapabilecek birileri var, biliyorsun ama yapmıyorlar. Sen yapacaksın. Şimdi vakit kaybetmeden kalk ayağa. Hiçbir fikir tüm detayları ile çıkmaz kabuğundan. Onu en şekillendirecek, üzerinde çalışırken tanıyıp geliştireceksin. Bu yüzden vakit kaybetmeden hemen başla.

Haydi!

Yeteneklerinin karşılığı ne? Senin karşılığın ne?

Dünyaya ne katacak, nasıl daha güzel olması için şekillendireceksin?

Haydi!…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s