Sen İyi Birisin

Tüm konuştuklarım seninle alakalı. İhtiyaçların ile, isteklerinle, hayallerinle ve arzularınla alakalı. Yani aslında hepsi kendini sevmen ile alakalı.

Tüm bunlar sevgi ile ilişkili. Olumlu düşünmen ve düşünmekten ziyade kendini olumlu ifade etmen ve olumlu yaşam biçimi geliştirmenle alakalı. Kendini sevdiğinde tüm insanlara, tüm diğer canlılara, toprağa, suya bile saygı ve güzel bir duruş le yaklaşacaksın.

Önce Sevgi Vardı

Tüm bunların başında sevgi var. Sevgi sadece bir duygu değil, diğer duygular gibi sıradan bir duygu değil. Bilinen tüm duyguların anası ve yaradılışta gelen tek duygumuz. Tüm diğer duygular sevginin azlığı, çokluğu ve yoğunluğundan doğar.

Ve duygu dediğin şey sandığın kadar soyut değil . Elle tutamaman, gözle görememen sadece düşüncende ve tariflerinde yer alan bir kavram olduğunu göstermez. Her duygu hareket halinde ve etki kapasitesine sahip birer enerji. Ve bu enerjilerin en kuvvetlisi tabii ki sevgi.

İşte senin hayatında sevgi yoğun olursa, sevincinde yoğun olacak ve bu yaşamı nasıl bir mucizeye dönüştürdüğünü deneyimleyebileceksin. Ama eğer kendini sevmezsen, başarılı olamayacaksın. Mutlu olamayacaksın. İstediğin kişi olamayacaksın. İnsanların sende görmek istediği kişi olamayacaksın. Çevrendekileri mutlu edebilen biri olamayacaksın. Bir süre sonra tüm kötü hislere birer bahanesi olan, bazen acımasız ve çoğu zaman yaptığı fedakarlıklardan dolayı kendini suçlayan biri haline geleceksin.

Çıkmaz Yol

Böyle devam ettiğinde kimi zaman kendini iyi hissederken yakaladığında bile kendine kızacak, tekrar kötü hislerini yüzeye çıkaracaksın. Bu hayatında karşılaşabileceğin en kötü çıkmazlardan biridir. Buna yakalanmamak için kendini sevmelisin artık.

Herkes kendini sevmeli, bu en büyük ihtiyacın. Bu mutluluğa yaklaşman demek. Bu başkalarını da mutlu edebilmeye yaklaşman demek. Kendine hak ettiğin sevgiyi göster. Kendi değerini ver artık.

Seni aptal yerine koyanlar olmuş olabilir. Bu en çok kendini sevmeyi unutanların başına gelir. Seni hiçbir durumda bırakmayacak arkadaşlarını seç. Bütün bunlardan kendini suçlamayı bırak. Hata yapmış olabilirsin, hepimiz yaparız. Ama kötü bir şey yapmış değilsin. Takılı kalma geçmişe ve bugünden itibaren sevgi dolu bir hayata ilk adımını at. Yeni hayatının ilk gününün tadını çıkar.

Sen İyi Birisin

Kendine iyi davran çünkü sen iyi birisin. Önemli yap kendini çünkü sen önemli birisin. Güç kat kendine çünkü sen güçlü birisin. Ve en güçlü his sevgidir bunu unutma.  Sevginle kendi enerjini o kadar yükselt ki insanlar seni kahkahalar atarken görsün. Seni az önce aşık oldu sansınlar. Çok komik ve eğlenceli bir hayatın olduğunu düşünsünler.

Ve bunun böyle olduğunu önce sen kabul et. Sen kahkaha insanısın bu sana çok yakışır. Ve aşıksın tabii ki hem de kendine. Ve eğleniyorsun çünkü aynada gördüğün kişi eğlenmesini çok iyi bilen ve hak eden biri.

Böylece hayallerinin peşine koş. Sen iyiyken göreceksin hep iyi şeyler seni bulacak. Sen gülerken gülünesi şeyler ile karşılaşacaksın sürekli. Seveceksin kendini ve seni sevenler o kadar çok artacak. Böylece pırıl pırıl bir ruh ile parıldayan bir karaktere bürüneceksin. Enerjin her istediğini bu ışığa çekecek ve peşinde koşmana gerek kalmadan fırsatlar, imkanlar, doğru kişiler sana doğru gelecek sürekli.

En, En, En…

En iyisinin en iyisini, en güzelinin en güzelini, en çoğunun en çoğunu hak ediyorsun hem de sonuna kadar.

Çokça sev, çokça şükret, çokça mutlu ol, çokça mutlu et ve karşılığında yine sevgi bulacaksın emin ol. Sen ne kadar çok sevgi verirsen her zaman ama her zaman daha çok sevgi ve iyilik ile karşılık bulacaksın.

Benimle konuştuğun için teşekkür ederim.

Allah ruhuna gülsün…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s