Limitsiz

Hayatla ilgili en önemli şeylerden biri, hayattan ne aldığın, onu nasıl algıladığına bağlıdır. Hayata baktığın pencere senin başarı yolunu belirler. Seni bir bütün yapan gördüklerin ve inandıklarındır.

Bu da aklıma şu soruları getiriyor: Neden kendine ve yeteneklerine sınır koyma eğilimindesin? Neden hayatı var olmayan engellere ve sabit fikirlerle kısıtlıyorsun?

Yaşadığın dünyada, hayatının her gününü, yasalarla, kurallarla, sınırlarla tüketiyorsun. Eğer havaya bir taş atarsan, düşer. Buna bilim denir. Bu sonuç matematiksel olarak ispatlanabilir, tartışılmasına gerek kalmaz.

Sorun insanın (en hüzünlü özelliği olarak) kapasitelerine engel olmasıdır. Çünkü kapasite sınırlandırılacak bir şey değil, bir düşünce bütünüdür.

Çok sık duruyorsun, yeterince iyi yaptığımızı düşünerek. Bulunduğun yerde rahat hissediyor, standartlarını biliyor ve ona göre davranıyorsun. Ancak, hayal etsene, bu yanlış davranışların olmasa. Düşünsene kendi standartlarını kendin yarattığını. Sıradanlık ve olağanüstülük arasındaki fark burada yatıyor.

Henry Ford “Eğer insanlara ne istediklerini sorsaydım, benden daha hızlı koşan at isterlerdi.” demiş. Çünkü standart buydu.

Her ne yapmak istiyorsan bu gerçekle kendini desteklemelisin. İnsanlara olumlu etkiler bırakan ve beklentileri yükselten kişilerin algısı budur. Havaya atılan taşın aksine, kendi önüne koyduğun engeller dışında seni durduracak bir şey yok.

Şimdi seni durduracak engelleri aşma zamanı. Cesaretin, kimsenin yapamayacağını yapmaya kendini zorlamandır. Çünkü çoğu insan kendi oluşturduğu engellere takılır. Öyle olmak zorunda değilsin. Kalıcı bir şeyin parçası olabilirsin.

Hayat kendi standartlarını yaratman için, sana her gün bir fırsat sunuyor. Ama ilk önce inanman gerekiyor. Yeteneklerin ve yapabileceklerin düşündüğünün çok daha ötesinde.

İhtimallerin sınırsız… Sen limitsizsin…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s