Hayalperest

İdeallerin ve hayallerin sana başarman ve gerçekleştirmen için bahşedilmiş birer hediyedir. Bir şeyler üretecekmiş gibi, ender olan bazı şeylerin kıpırdadığını hissediyorsan içinde, seni tebrik ediyorum, gelişmeye hazır ve buna değersin.

Çok değerlisin, üzerine titrenmeli, alkışlanmalı, omuzlar üzerinde taşınmalısın. Çünkü sen hayal kuruyorsun, çünkü sen kendine inanıyorsun, çünkü senin başaramayacağın hiçbir şey yok.

Senin hayatın hayallerinden ibaret ve sen hayallerine uygun kendi gerçekliğini yaratabiliyorsun. Genişlemesi gereken ufukları genişletiyor, kendini geliştiriyor, bulunması gereken yolları buluyorsun. Zor olabilir ama olanaksız değil ve sen bunu çok iyi biliyorsun.

Mantığına kanmıyor, hislerine kaptırıyorsun  ve ne kadar mantık dışı görünse de başkalarına sen sonuçlara yürüyorsun. Hayallerini gerçekleştirmek senin kaderin, senin olmazsa olmazın.

Böyle gelmiş böyle gider düsturunu kabul etmiyorsun, edemezsin. İstedikleri kadar duvarları olsun, her türlü engel olsun senin için kayda değer değil. Çünkü sen biliyorsun ki çevrende ve günlük hayatında ne varsa, onları yapanların hiçbiri senden daha zeki ya da özel değildi. Onlar başardılar sen de başaracaksın.

Bugünden yarına aynı sen olamazsın. Zor ise kolay olana kadar çalışırsın. Bilmiyorsan öğrenene kadar araştırır ve okursun. Yavaşlatsalar bile durmazsın. Hayallerine olan tutkun senin sonsuz enerjin, senin ödülün ve sen buna değersin.

Hiçbir karanlık seni korkutamaz çünkü sen ışık saçansın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s