Arnold Schwarzenegger

20 yaşında Mr. Universe, 7 defa Mr. Olympia, atlet, aktör, girişimci, yönetmen, model, politikacı, Barbar Conan, Terminatör, Cehennem Meleği, Alman aksanı ile ispanyolca konuşabilen tek amerikalı Arnold Schwarzenegger.

Net Bir Amacın Olsun

Günlük uğraşımı bitiriyor, silahları temizliyor, atış alanına gidiyor, günde 20 mili aşındırıyor, sabahın beşinde tüm teçhizatla onlarca engeli inip çıkıyor ve tabii ki bunların hepsini ağır bot ve elbiseler ile birlikte yapıyorduk. Akşam olduğunda herkes ölmüşcesine yığılıyordu.

Ben ise 3 saat daha kendi çalışmama devam ediyordum. Ve sabah da herkesten erken kalkıyor, şınav, mekik ne yapmam gerekiyorsa aksatmadan her gün yapıyordum. Çünkü zihnimde tertemiz bir adanmışlık ve saplantım vardı. Onlar için normal bir sportif faaliyet olan şeyin benim için ne olduğu hakkında kimsenin bir fikri yoktu. Bana spor aleti imkanı sağlanmayan zamanlarda merdiven basamaklarını, sandalyeleri kullanarak çalışmalarımı yapmaya devam ettim.

Hemen herkes gittiğim yolun doğru olmadığını, hayal dünyasında yaşadığımı, işe yaramaz ve değersiz olduğumu söyleyip durdu. Benim için hiçbiri önemli değildi, hedefim belliydi, orada duruyordu ve ben ona varmalıydım. Dünya Şampiyonu ben olacaktım.

Büyük Düşün

Büyük düşün ki bu seni daha büyük yapsın ve böylece en büyük şeyleri başarabilesin. Bu en önemli şey. Büyük işler kazara başarılmaz. Yükseğe nişan al, gökyüzünü hedefle, yıldızlara gözünü dik.

Sorumluluklarını Varlığa Dönüştür

Barbar Conan çekileceği zaman yönetmen geldi ve şöyle dedi : “Eğer seni bulamasaydık, bir tane üretmemiz gerekecekti.”

Terminatör çekilirken yönetmen geldi ve şöyle dedi: “Senin aksanın ve vücudun olmadan bir Terminatör hayal edemiyorum. Normal bir Amerikan aksanı ile “I’ll be back” repliğini düşünemiyorum. Alman aksanın ile bu mükemmel oldu.”

Ben de bu şekilde kendimde olanların her birini birer servete dönüştürerek filmden filme, rolden role kendimi geliştirdim ve Terminatör 3 de 30 Milyon Dolar ile en yüksek ücretli aktör ünvanına kavuştum.

Gerçekçi Olma

Ben Holywood hayallerim için çabalarken en çok duyduğum şeylerden biriydi, “gerçekçi ol.” Aksanım vardı, çok büyük bir vücudum vardı ve tabii ki kimsenin doğru telaffuz edemediği bir ismim…

O günlerden benimle birlikte kimlerin geldiğine bir baksana. Dustin Hoffman, Al Pacino, ne kadar kısa boylu adamlar. Woody Allen, hani sadece bir sex sembolü idi.

Valilik için çabaladığımda da aynı sözlerle karşılaştım, “şaka yapıyor olmalısın, asla kazanamazsın, vazgeç.” Umurumda bile olmadı. Gençliğimde Mr. Universe için ne yaptıysam aynısını yaptım ve aynı sonucu aldım. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s