Kazan-Kazan / Win-Win

Aslında çok basit bir şeyden bahsedeceğim. Diyelim ki günün birinde benden bir hizmet aldın. Ve memnun olduğun için kendine saklamak yerine çevrende de ilgili olabileceğini düşündüğün kişilere benden bahsettin. Dolayısı ile benim verdiğim hizmetten ve kalitesinden birçok kişinin haberi oldu.

Sonra o kişilerden biri de aynı hizmeti almak için bana geldiğinde adımı senden duyduğunu söyledi. Ben de bu durumdan memnun kaldığım için seni aradım, teşekkür ettim ve senin verdiğin hizmetler konusunda biraz konuştuk. Sonrasında ben de çevreme senden ve verebildiğin hizmetlerden bahsettim. Böylece sen de yeni kazançlar elde edebildin.

Vermeden ve Vermekten Korkmayı Bırakmadan Alamayacaksın

Farkettiysen hiç eksilen bir şey yok iken artan bir mutluluk ve kazanç var. Bunun ne kadar mükemmel ve bereketli bir şey olduğunu görmeni istiyorum. Kendinde olmasını istediğin şeyi artırmanın en kolay yolu onu başkasına vermektir. Ve bu böylece o kadar çok büyüyüp gider ki sonunda bolluk ve servet hiç de zor olmadan gelecektir.

Bu sayede herkese iyilik yapan mutlu, herkes tarafından iyi tanınan saygın, herkesin danışmakta ilk aklına gelen lider ve tabii ki herkesin beraber yol almak isteyeceği zengin biri olman kendiliğinden gerçekleşir.

Anlamak İçin Dinle

Bu şekilde bereketli bir sosyal çevre için öncelikle dinlemeni öneririm. Asla anlatman için karşı tarafın beklemesinden önce anlatmaya başlama. Tamamen ve detayları ile anlayana kadar dinle. Bu sayede sana danışan kişi eksiksiz olarak aktarabilecektir istediklerini.

Bu sayede sen iyi anladığın için ilk ve tek çaban ile karşındakine yardımcı olabilecek, O ise deneme ya da düzeltmeye gerek kalmadan ilk ve tek seferde çözümüne kavuşacaktır. Bu da demektir ki kısa sürede en fazla faydaya ulaşılacaktır, yani: “Kazan-Kazan / Win – Win”

Sinerji

Karşındaki insanın sizin ile aynı özelliklere, zevklere, anlayışa ya da yaşam tarzına sahip olmasını bekleme. Kendinde olanı ortaya koyarken ondakilerin yetersiz ya da alakasız olduğunu da düşünme. Bu birlikten gelen gücü engelleyecektir. Elde olanlar ile güçlü bir sinerji ve toplam bir kuvvet oluştur ki sonuçlar her ikinizi de bir adım  ileriye götürsün. Ve lütfen bunu yaparken nezaket içinde ve sevgiyle yap.

Cilala Parlat

Burada tamamen senden bahsediyorum. Kişisel gelişimin konusunda asla ve asla dur durak tanıma. Bu sonu olan bir yarış değil, bu dünyanın en keyifli yolu. Sürekli kendini geliştir ki yer neresi vakit ne zaman olursa olsun ışılda, parılda, yepyeni ve keskin kal.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s