iBen

Normal bir insanın hayatının 4 yılını cep telefonuna bakarak geçirdiğini biliyor muydun? Bu çok garip, değil mi?

iMac, iPad ve iPhone’larda da garip bir durum var: “i”… Çok fazla “ben”…Çok fazla özçekim… Ama çok az “biz”.

Teknoloji, bizi hiç olmadığı kadar bencilleştirdi ve uzaklaştırdı birbirimizden. Bizi bağlayacağını beklerken, hiç de buna yaramadı.

Ağzına kadar dolu bir arkadaş listemiz olsa da, çoğumuz yalnızız. Çünkü arkadaşlıklarımız, telefonlarımızın ekranlarından daha kötü durumda.

Kişisel değerimizi evde, bilgisayarın başında oturup, takipçi ve beğeni sayılarına bakarak ölçüyoruz. Bizi gerçekten sevenleri göz ardı ediyoruz. Bize gerçekten sarılabilecek biriyle konuşmaktansa, gönderi paylaşıyoruz.

Rahatsız mı oldun?

Medyanın ele geçirdiği bir dönemdeyiz. Konuşmalar, snapleşmelere döndü. Haberler 140 yazı karakteri oldu. Videolar hızlı çekim, 6 saniye oldu. Ve arkadaş eklemeler telefonlardaki internetten daha hızlı…

Son olarak, evet seçeneğin var. Ama bu, ha deyince düzeltebileceğin bir şey değil. Kendin yapmalısın. Ya kontrol edersin ya da kontrol edilirsin. Bir karar ver. Artık önemli bir anı telefonuna kaydetmekle uğraşarak o anı mahvetme. Bak geç! Yediğin yemeklerin fotoğrafını çekme artık. Ye geç! Yeni uygulamayı, yeni güncellemeyi ya da yeni arayüzü bırak artık.

Bana kızma. Şarjın az kaldığında da mutlu olduğun bir dünya istiyorum. Çünkü bu, insanlığa bir “tık” daha yakınsın demek olacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s