Jim Carrey

Maske, Salak ile Avanak, Yalancı Yalancı, Hayvan Dedektifi, 23 Numara ve tabii ki unutulmaz Truman Show ile tanımayanın kalmadığı Jim Carrey.

Başarını Hayalinde Canlandır

Gözlerini kapattığında ne hayal edebiliyorsan gözünü açtığında onun tadını çıkaraksın emin ol. Ben henüz hiçbir şeyim yokken ve hiç kimse beni tanımazken, yönetmenlerin gelip beni tebrik ettiğini, rol arkadaşlarımın iyi iş çıkardığıma dair benimle konuştuklarını, arabam ile eve geldiğimde basın mensuplarının ve beni seven insanların sokağımda beni beklediklerini hayal ederdim. Ve bunu her gün düzenli olarak yapardım.

Ve kendime 1 Milyon Dolar’lık bir çek yazdım.  Artık kendimden 1 Milyon Dolar alacağım vardı ve kazandığım anda bunu tahsil edebilecektim. Sonunda 1995 yılında bunu tahsil edebildim. Hayal etmenin ve canlandırmanın gücünü asla küçümseme. Buna inan ve her ne istiyorsan onun için her gün ama her gün yap. Günü geldiğinde sen de istediğini alacaksın.

Zorlukları Kar Olarak Gör

Eğer hayat senin ummadığın ya da planlamadığın bir zorlukla karşına çıktıysa bu ödemeyi kabul et. Hayat sana tam da o an bir fayda, kolaylık ve güzellik için net ödeme yapmış demektir. Sıkıntı ve dert dediğin durumlardaki faydayı gör ve onu almak için elinden geleni yap. Orada kesin ve net olarak senin yararına olan bir şey var ve senin gelip almanı bekliyor.

Tutkunu Takip Et

Bu konuda saplantılı olmalısın. Tutkun konusunda öylesine kararlı ve inatçı ol ki aklına başka bir çıkış yolu ya da başka bir seçenek gelemesin bile. İlle de onu yapmak, mutlaka onu başarmak zorunda  hisset ve hatta başka hiçbir şey yapama. Böylece hedefe varmak ve başarmaktan başka hiçbir yol kalmasın.

Korkulara İzin Verme

Hayat boyunca her zaman iki seçeneğin oldu ve olacak. Sevgi ya da korku… Ve unutma korku sadece sen sevgiyi seçmeyi bıraktığında ortaya çıkabilir ve karşına dikilebilir. Korkulacak hiçbir şey olmadığını, aslında korku diye bir şeyin olmadığını, onu sadece ve sadece senin yarattığını, aksi takdirde sadece sevginin var olduğunu unutma. Önüne çıkan tüm kapıların kilidi, tüm engellerin çözümü sadece sevgidir. Bunu seçmek senin elinde.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s