Kırık Hayaller Hamalı

Hayal kırıklığına kapılmadan önce bunun nedenlerini düşündün mü? Belki de sebebi sen ve olmadan önce olmuş gibi kabul ettiklerindir. Mükemmel değilsin ve aslında biliyor musun ne hiç kimse ne de hiç bir şey mükemmel değil.

Kırık hayaller ağırdır. Sivri uçları yüzünden taşırken acıtır ve zordur. Ama sana güzel bir haberim var: aslında böyle bir şey yoktur.

Kimse seni hayal kırıklığına uğratmaz aslında. Ve hayal kırıklığı dediğin şey başkası ile değil seninle ilgilidir. Karşılaştığın şey senin beklemediğin, ummadığın ya da hayal etmediğin bir şey ise kırılırsın. Ama beklenti de, ümit de, hayal de senin kurguladığın bir şeydir.

Çok yakının ve sevdiğin birinden geldiğinde şiddetli olması yapılandan dolayı değil, yapanı sen önemli ve yakın kabul ettiğin içindir. Planların suya düştüğünde yıkılman, gerçekleşmeyişinden dolayı değil senin planlara çok güvenmendir.

Şunu unutma, mutlak güç hiç kimseden ve hiçbir şeyden hiçbir beklentisinin olmamasıdır. Bunu tam anlamı ile başarabilirsen tanrı olursun, ama bu olamayacağına göre en aza indirmek en bağımsız halin olacaktır.

Taşımayı bırak. Elinden geleni yap. Olanı kabul et. Daha iyisini yap.

Daha iyisini yaptığında bu defa “kesin” kazanırsın diyemem. Ama kesinlikle daha iyi kaybedersin, buna eminim.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s