Karar Ver

Kazananların Felsefesi

Dünya üzerinde yetenekli ama hiçbir şey başaramamış ne kadar çok insan var biliyor musun?

Hayat, yaşam, süreç… Adına her ne dersen de, çok eğlencelidir aslında. Çoğumuz için karanlık ve zor olarak algılansa ve kabul edilse bile iyilik ve ışık o karanlığın ardındadır aslında.

Gezegenimiz yetenekli insanlar ve varlıklarla dolu. Ve bir bakarsın hiçbir şey başaramıyorlardır. Bunun altında yatan sır ve sebep yanlış noktaya odaklanmalarıdır: beden…

Bedenimizin sınırlandırmaları, limitleri vardır. Ama aklın yoktur. Gözardı edilen her şey bu noktada başlar. Zihinsel olarak hazır olmadığın sürece asla gerçek manada hazır olamazsın. İşte bu sebepten dolayı birçok insan hedeflerine ulaşamıyor. Tam da bu yüzden sadece ama sadece yüzde 2 ile 3 arasındaki girişimci yüksek bir başarı yakalayabiliyor.

Hedeflere ulaşmak ve başarmak için ilk öncelik, sürekli ve asla aksatmadan tekrar edilen doğru alışkanlıklardır. Bundan da anlaşılacağı gibi başarı hemen ya da çok kısa sürede gelen bir şey de değildir. Ve bu disiplin hali kolay elde edilebilecek bir durum değildir.

Disiplini kolay hale getirmek için en büyük yardımcın tutkun olacaktır. Tutkun olduktan sonra her şeyi deneyebilirsin. Başarılı ya da başarısız olman önemli değildir. Olumsuz sonuçlanan her durumda tekrar ve tekrar denersin. Motivasyonun, istekli durabilme halin ve de en önemlisi, başarıyı uzaktan görebilme yeteneğin bu tutkuna bağlıdır.

Her birimiz bir hediye ile dünyaya geliriz. Bu hediyeyi bulmak bizim asıl işimiz, gerçek meselemizdir. O hediyeyi bulduğumuzda yaşam amacımızı keşfederiz. İşte bu keşif tutkunu açığa çıkaracaktır. Tutkun açığa çıktığında yapamayacağın hiçbir şey yoktur. Gerçek bir hedefin ve belirlenmiş bir odağın vardır artık.

Başarı Yolculuğun Kendisidir

Bundan sonrası en keyifli süreçtir. Varmak istediğin hedefi sürekli özler, devamlı ona ulaşma hasreti içerisinde olursun. Ve bu yolculukta gerekli olan her şeyin yolda var olduğunu keşfeder ve yola aşık olursun. Bir zaman sonra öğrenirsin ki başarı o hedef değil, sürecin ve yolun ta kendisidir.

Başarmanın ve başaranların sırrı tutkunun ardından gelen eylemdir. Ve eylem tüm hayatımızı değiştiren en önemli şeydir. Peki bu sır apaçık ortada iken neden eyleme geçemeyiz. Eyleme geçmememizin tek sebebi korkularımızdır. Korkularımız bizi yataktan kaldırmayan şeylerdir. Korkularımız yapmamız gerekenleri erteleten bahanelerimizdir. Ve korkularımız kendimizden çok başkalarına göre bir hayatı yaşamamıza neden olan iblislerdir.

Ve bu iblisleri halt etmenin yolu çok basittir. Çok basit… KARAR VERMEK…

Karar vermek bir tercih yapmak ya da “deneyeceğim”, “elimden geleni yapacağım” demek değildir. Karar vermek “olmazsa olmaz” demektir. Karar senin ilk adımındır ve savaş bu ilk adımla başlar. Karar vermek başka bir yolu olmadığını bilmek, sonuçta olacak şeyi baştan görmek ve herhangi başka bir sonuç konusunda fikir sahibi bile olmamak demektir. Bu durumda imkanlar, çevre şartları ve zaman önemini yitirir. Karar verilen olur ve sen başarırsın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s