Her Sabah OKU!

Eğer dünyayı değiştirmek istiyorsak önce kendimizden başlamamız gerekir.

İçsel Güç

Her gün belli bir süre kendi dinginliğimle baş başa kalarak, yani sadece var olarak sınırsız içsel güç alanım ile temasta olacağım. Ayrıca her gün, günde en az iki defa (otuz dakika sabah, otuz dakika akşam olmak üzere) tek başıma oturarak meditasyon yapacağım.

Sessiz Tanıklık

Yaşayan her varlıktaki bilgeliğe sessizce tanık olmak için her gün belli bir süre doğada vakit geçireceğim. Sessizce oturup bir gün batışını seyredecek, bir okyanus veya bir derenin sesini dinleyecek veya bir çiçeği koklayacağım. Kendi dinginliğimin verdiği mutluluk ile ve doğayla birlikte yaşamın tüm dönemlerinin, sınırsız içsel güç alanımın ve sonsuz yaratıcılığımın keyfini çıkaracağım.

Yargılamayacağım

Yargılamadan yaşayacağım. Günüme şu cümle ile başlayacağım: “Bugün hiçbir şeyi yargılamayacağım.” Gün içinde de bunu kendime hatırlatacağım.

Alma ve Verme

Gittiğim her yere bir hediye götüreceğim, karşılaştığım herkese bir hediye vereceğim. Bu hediye bir iltifat, bir çiçek veya bir dua olabilir. Bugün temas kurduğum herkese bir şey vereceğim ve kendi hayatımla diğer insanların hayatlarında mutluluk ve zenginliğin dolaşmasına katkıda bulunacağım.

Almaya Açık Olacağım

Bugün hayatın bana sunduğu tüm hediyeleri minnet ve şükranla kabul edeceğim. Doğanın hediyelerini kabul edeceğim. Gün ışığı, kuş sesleri, bahar yağmurları, kışın ilk karı gibi… Ayrıca diğer insanlardan almaya açık olacağım: Maddi değeri olan bir hediye, para, iltifat, veya dua…

Zenginlik, Bolluk ve Bereket

Sevgi, ilgi, takdir gibi hayatın en değerli hediyelerini vererek ve kabul ederek zenginliğin, bolluk ve bereketin dolaşımına kendimi adayacağım. Karşılaştığım herkese sessizce mutluluk, sağlık ve neşe dileyeceğim.

Karma

Bugün yaptığım her seçime tanıklık edeceğim.Ve bu seçimleri bilinçli ve farkında olarak yapacağım. Gelecekteki herhangi bir ana hazırlanmak için şimdiyi tümüyle farkında olarak yaşayacağım.

Seçim Soruları

Bir seçim yaptığımda kendime iki soru soracağım: “Bu seçimin sonuçları nelerdir?” ve “Bu seçim, bana ve etrafımdakilere mutluluk getirecek mi?”

Kalbimin Rehberliğinde

Kalbimden bana rehberlik etmesini isteyeceğim. Kalbimin bana hissettirdiği rahatlık veya huzursuzluk hissi ile hareket edeceğim. Eğer seçimim hakkında rahat hissettiriyorsa, devam edeceğim. Eğer bu seçimim beni huzursuz ediyorsa duracağım ve içimdeki bilgelikle bu hareketin sonuçlarını görmeye çalışacağım. Bu rehberlik kendim ve etrafımdakiler için spontane ve doğru seçimler yapmamda yardımcı olacaktır.

En Az Çaba

Kabul etmeyi uygulayacağım. Bugün tüm insan, durum, koşul ve olayları olduğu gibi kabul edeceğim. Biliyorum ki şu an olması gerektiği gibi, çünkü tüm evren olması gerektiği gibi. Şu anla mücadele etmeyerek tüm evrenle de mücadele etmemeyi seçiyorum. Kabul edişim tam ve bütündür. Her şeyi şu an olduğu haliyle kabul ediyorum, olmalarını istediğim gibi değil.

Sorumluluk

Her şeyi olduğu gibi kabul ediyorum. İçinde bulunduğum ve problem olarak gördüğüm olaylar için sorumluluk alıyorum. Biliyorum ki sorumluluk almak, içinde bulunduğum durum nedeni ile hiç kimseyi suçlamamak demektir (Buna ben de dahilim). Biliyorum ki her problem aslında kendi içinde gizli bir fırsat barındırır ve bu fırsatları yakalamak için dikkatli olmak şu anı büyük bir faydaya dönüştürebilmemi sağlayacaktır.

Savunmasızlık

Bugün farkındalığımı savunmasızlık ilkesiyle yaşayacağım. Fikirlerimi savunmayı bir kenara bırakıyorum. Başkalarını fikirlerime inandırmak ve ikna etmek için herhangi bir ihtiyaç duymayacağım. Bütün fikirlere açık olacak ve herhangi birine inatla bağlı kalmayacağım.

Niyet ve Arzu

Tüm arzularımın bir listesini yapacağım. Bu listeyi hep yanımda taşıyacağım. Sessizliğime girmeden ve meditasyona başlamadan önce bu listeye bakacağım. Geceleri uyumadan önce bu listeye bakacağım. Sabah uyandığımda da bu listeye bakacağım.

Kozmik Plan

Listemdeki tüm arzuları özgür bırakacağım ve üretkenlik hazneme teslim edeceğim. İşler istediğim gibi gitmediğinde bunun bir sebebi olduğuna ve kozmik planın benim kavrayabileceğimden daha büyük bir şey hazırlamakta olduğuna güveneceğim.

Şu Anın Farkındalığı

Tüm eylemlerimde “şu anın farkındalığı”nı uygulamaya çalışacağım ve bunu kendime sürekli hatırlatacağım. Problemlerin şu anki dikkatimi dağıtmasına ve yok etmesine izin vermeyeceğim. Şu anı olduğu gibi kabul edeceğim ve geleceği en derin ve en coşkulu niyet ve arzularımla yaratacağım.

 Zihinsel Bağımsızlık

Bugün kendimi olay, durum ve koşullardan zihinsel olarak soyutlamaya adayacağım. Kendime ve çevremdeki insanlara olduğumuz gibi var olma özgürlüğünü vereceğim. Her şeyin nasıl olması gerektiği ile ilgili fikirlerimi dayatmayacağım. Problemlere sonuçlar bulmaya çalışarak yeni problemler yaratmayacağım. Her şeye zihinsel bağımsızlık ile yaklaşacağım.

Belirsizlik

bugün deneyimlerimin ana malzemesi belirsizlik olacak. Belirsizliği kabul etmeye duyduğum istek sayesinde kaos, karışıklık ve düzensizlik içindeki problemler kendiliğinden çözülecektir. Bir durum ne kadar belirsiz görünüyorsa, ben kendimi o kadar güvende hissedeceğim, çünkü belirsizlik benim özgürlüğe giden yolumdur. Aradığım güveni belirsizliğin bilgeliğinin rehberliğiyle kendimde bulacağım.

Sonsuz Fırsatlar Denizi

Sonsuz fırsatlar denizine gireceğim ve sınırsız seçimlere açık olacağım, ortaya çıkacak olanları heyecanla bekleyeceğim. Sonsuz fırsatlar alanında hayatın tüm eğlencesini, macerasını, büyüsünü ve gizemini yaşayacağım.

Hayatın Amacı: Dharma

Bugün ruhumun derinliklerinde yatan bebek Tanrı ve Tanrıça’yı sevgiyle besleyeceğim. Bedenimde hayat bulan içimdeki “Öz”e ilgi göstereceğim. Kendimi kalbimin içindeki bu derin durgunluğa uyandıracağım. Ebediyet ve ölümsüzlük bilinci hep benimle olacak.

Eşsiz Yetenekler

Eşsiz yeteneklerimin birer listesini yapacağım. Eşsiz yeteneklerimi ortaya koyarken yapmayı istediğim şeylerin de listesini yapacağım. Eşsiz yeteneklerimi gösterirken ve onları insanlığın hizmeti için kullandığımda zaman kavramı ortadan kalkacaktır. Böylece kendi hayatımda olduğu kadar diğer insanlarınkinde de bolluk ve bereket yaratabileceğim.

Nasıl Hizmet Edebilirim?

Her gün, “Nasıl hizmet edebilirim?” ve “Nasıl yardımcı olabilirim?” diye kendime soracağım. Bu soruların cevapları diğer insanlara sevgiyle yardım ve hizmet etmemi sağlayacak.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s