Başarının 11 Adımı

Başarının 11 Adımı

Tüm Potansiyelinizi Kullanmanın Yolu

Kalite Ofisi Yayınları

Kitap Notları:

  • Mevcut alışkanlıklarınızı değiştirmeyi ve yenilerini kazanmayı düşünmelisiniz. Eğer yaptıklarınızı değiştirmezseniz, elde edecekleriniz de değişmez! Her gün sadece küçük bir iyileştirme yapmanız, farkı yaratabilir. Evet, bu kadar kolay.
  • Başarısızlığı inkar etmeyin ve görmezlikten gelmeyin. Bunun yerine başarısızlıktan edindiğiniz tecrübe ve bilgileri kutlayın.
  • Herhangi bir işe başlamadan önce, motive olabilmek için, zihninizin pozitif ve enerji dolu bir düşünce düzeyine gelmesini sağlayın.
  • Hayal dünyanızın sınırlarını zorlayın ve en çılgın rüyalarınızı not edin!
  • Akıllı kavramı Özel, Ölçülebilir, Başarılabilir, Gerçekçi ve Somut anlamındadır. İlerleme sağlayabilmeniz için hedeflerinizin tüm bu bileşenleri içermesi gerekir.
  • Adımlarınız rasyonel bir şekilde planlayın. Sizi zorlayacak fakat erişilmesi mümkün zaman aralıkları belirleyin. Daha önce gerçekleştirilmesi imkansız olarak görünen hedefleriniz yakınlaşacak ve ulaşılabilir bir hal alacaktır. Bu hedefleriniz küçüldüğü için değil, siz onları gerçekleştirebilecek duruma geldiğiniz için olur .
  • Belirlediğiniz hedefi gerçekleştirme yolunda eyleme geçin ve bunu hemen yapın. Bazen zaman kısıtları ve diğer imkansızlıklar başarıya giden yolda size engeller yaratabilir. Bunların üstesinden gelmenin bir yolunu bulun. Bu gibi mazeretlerin geçmişte sizi istediklerinizi başarmaktan alıkoyduğunu hatırlayın.
  • Kendinizi sevin, başarının tadını çıkartın ve onu özel bir şekilde kutlayın.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s