Yaşam Bir Düş mü?

Bir rüyada mı yaşıyoruz? Gerçekten rüya aleminde yaşıyor olabilir miyiz?

Şimdi bir soru sormama daha izin ver. Kendini şu anın farkındalığı yerine, çoğu zaman geçmiş veya gelecek hakkında düşünürken bulmuyor musun? Eğer böyle ise hayal dünyasında yaşıyorsun.

Böyle dememin sebebi, hayal dünyasının tamamen ve bütünüyle zihinsel bir dünya olması. Algısal, subjektif gerçeğin hakikat değildir. Çünkü iç diyaloğunun yansımasıdır. İç diyaloğun şu anı deneyimlemene ait bir hayal oluşturur, ama sen ona “uyanıklık” dersin.

Bir çok durumda, çoğu insan bütün hayatını hayal dünyasında geçirir. Ve sen bunu anlamadan bir yaşam bitecek. Buda’nın söylediği gibi: “Ömrümüz sonbahar bulutları gibi geçicidir. Varlıkların doğum ve ölümünü izlemek, dans hareketlerini izlemeye benzer. Yaşam, dik bir dağdan aşağı akan sel gibidir.”

Uyanmak için, bize kabus olan içsel diyaloğumuzu, zihinsel konuşmayı kesmemiz lazım. Bir ağda boşluklar olması gibi, düşünceleriniz ve iç diyaloğunuzda da küçük boşluklar vardır. Bu boşluklar diğer gerçekliklere geçit sağlayan pencereler, dönüşüm vorteksi, girdabı ve koridorudur.

Eğer bu alemleri keşfetmeye hazırsan, derin, en derin varlığının özüne, kaynağa inmen lazım. Sen bu çoklu evrenler değil, özün, öz benliğin frekans alanları olarak yansıyan nihai yaradılışsın.

Düşünden, kozmik bilince uyanmalısın. Ve ötesine…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s