Doğaüstü Hakkında

Doğaüstüne inanır mısın?

Bu soruya cevap vermek için öncelikle, “doğal olan ne?, tümüyle nesnel ve hayali olanı nasıl deneyimliyoruz?” sorularını iyi anlamalısın. Bir bedende var olduğumuzu bilmemize rağmen, bedenin içine baktığımızda, içsel benlik, öz ya da ruh diye adlandırılan şeyi bulamıyoruz.

O zaman, bunu bilen, bileni bilen ve  bunu da bilen olarak sen (ben) kimsin? Daha beden içi deneyimlerimiz konusunda bir fikrimiz yokken, beden dışı deneyim diye adlandırdıklarımız hususunda nasıl sorular sorabiliriz ve cevaplar arayabiliriz ki?

Orada hiç kimse yok gibi?

Gizem, bir şekilde, bizim bedenin içinde değil de, bedenin bizim içimizde olduğunu anladığında çözülmeye başlayacaktır. Deneyimlediğimiz tüm dünya, alemler, evren, zihin, beden bizim en derinimizde, özümüzde, bir VAR olur, bir YOK olur.

İşte bu özbenlik, en derinimiz, kendisini uzay ve zamanda “gözlemci” olarak deneyimler. Mekansız olan, sadece geçmişi, şu anı ve geleceği de içeren bir şekilde, bağlantılı ve ilişkili değil, ayrıca uzaydaki tüm noktaların “an”ının da birbiri ile bağlantılandıran bilgi alanıdır. Bu paranormal (normal üstü, normal dışı), anlık iletişim ya da altıncı his veya telepati, kehanet alemi diye adlandırılır.

Hem normal hem de paranormal olanın bilincimizin bir projeksiyonu, yansımaları olduğunu fark edersek, her ikisi de eşit şekilde açıklanabilir ya da yine eşit şekilde açıklamamaz olurlar.

Bir dağın tepesinden yansıyan güzel ve kızıl bir günbatımını hayal et. Aslında beyninde bir günbatımı resmi yok ama görüntüsünü deneyimlemektesin. Pencereden baktığında bulunduğun şehri görürsün ama aslında bu görüntüyü yaratan beynindeki kimyasallardır. Bu esnada sen proton, nötron, elektron ve kimyasalları deneyimlemezsin… Bunlar sayesinde şehir görüntüsü deneyimini yaratırsın.

Aynı şehir örneğindeki gibi, temelde, en derinindeki varlığında yani bilinçte, mevcut olan tüm form olasılıklarını ve şekilleri ile bu dünyayı yaratırsın. İşte gerçekte sen busun!

Kendini normal ve paranormal arasında bir ayrın yapamayacak olarak görmenin sebebi, tüm var olanın düşünülmüş, tasarlanmış, oluşturulmuş, yaratılmış, düzenlenmiş, yönetilmiş ve senin varlığında açığa çıkmakta olmasıdır.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s