Başkalarını ve Dediklerini BOŞVER!

Elizabeth Taylor’a bir röportaj esnasında eleştirmenlerin filmleri ya da yaptığı diğer işler hakkında yazdıklarında, olumsuz olanları okuyup okumadığı sorulur. “Hayır, onları okumuyorum” der ve gazeteci neden okumadığını sorar. Cevap mükemmeldir:

“- Çünkü onların yazdıklarına inanmaya başlamak istemiyorum. Öte yandan olumlu olanları da okumuyorum. Çünkü onlara da inanmaya başlamak istemiyorum. ”

Başkaları Ne Der?

Her şeyin başka birisinin bakış açısı ya da fikri olduğunu anlamalısın. Çok fazla insan başkalarının ne düşündüğünü umursayarak çok fazla zihinsel enerji kaybediyor.

Başarısızlıkları yüzünden başkalarının ne düşündüklerini önemsiyorlar. Korkuları yüzünden başkalarının ne düşündüklerini önemsiyorlar. Şunu ya da bunu yapmak istemiyorum çünkü birileri benim hakkımda kötü düşünecek ya da konuşacak diye düşünüyorlar.

Kendi zihnini analiz etmeyi bıraktığında yapmaktan vazgeçtiğin ya da şu anda yapmakta olduğun şeyleri daha iyi yapabildiğine çok ama çok şaşıracaksın. Çünkü bilinçaltında başkalarının hakkında ne düşüneceği konusunda endişeleniyorsun. Ve bu endişelenme büyümeni, ilerlemeni ve yapman gereken şeyleri yapmanı engelliyor.

Kendini Durdurma

Kendini durduruyorsun. Çünkü enerjini kendine değil başkalarına ve onların diyebileceklerine yönlendiriyorsun: “Benim hakkımda ne diyecekler? Ya şöyle derlerse, ya böyle derlerse?…” 

Bu yüzden pek çok insan başarıya giden yolda başarısız oluyorlar. Bunu bir düşün ve başkalarının ne düşündüğü konusuna takılma. Çünkü bu zihninde yer kaplıyor. BOŞVER!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s