Hayallere Kavuşmak ve Başarıya Ulaşmak İçin ATLA!

Seninle bir şey paylaşmak istiyorum. Her başarılı insanın yapması gereken bir şey söyleyeceğim. İnan ya da inanma dünyadaki her başarılı insan ATLAdı.

Bununla ne demek istediğimi anlatacağım. Önünden sonunda atlamak zorundasın. Bu hayatta öylesine var olup gidemezsin. Çıkmayı denemelisin. Eğer uyandığında hayatında daha fazlası olması gerektiğini düşünüyorsan, önce inanmalısın. Tüm kalbinle inanmalısın ama o hayata ulaşmak için atlamak zorundasın.

ATLA!

Peki ne demek bu atlamak? Allah her ruhu bir yetenek ile yarattı. Bunu bahşetmediği hiçbir ruh yok. Koşmak, görmek, çizmek, öğretmek… Çok daha fazla sayabilirsin. Bazıları herkesten daha iyi tavuk kızartır ya da turta pişirir. Kimi iyi saç keser kimi ise çimleri biçmekte iyidir. 4 milyon dolardan fazla kazanan çim biçiciler, 800 bin dolardan fazla kazanan araç temizileyiciler var bu dünyada. Bu onlara bahşedilen yetenekti ve bunda ilerlediler.

Yapmayı sevdikleri işi yaptılar ve başardılar. Sen de bu yeteneği tanımlamalısın.

Şimdi beni iyi dinle. Çevrendeki insanları gözlemlediğinde, hayat uçurumun kenarında gezinip durduklarını görürsün. Bazıları da senin imrendiğin hayatı yaşıyordur. Geziyor, eğleniyor, bolluk, bereket ve refahın tadını çıkarıyordur. Bunu nasıl yaptığını düşündün mü? Yeteneğini tanımlamış ve bu yeteneğinin içinde yaşıyordur.

Yeteneğin sana bu hayatta bir yer açacaktır. Bu tüm kutsal kitaplarda bile yazar. Yeteneğinden bahsediyorum, eğitiminden değil. Eğitim almak tabii ki çok doğru ve güzel bir şey fakat yeteneğini kullanmadığın sürece seni sadece belli bir yere kadar götürecek ve emin ol bu yer sıradanlığın ya da ortalamanın pek dışında bir yer olmayacak.

Asıl Mesele Yeteneğin

Yeteneğini görmenin ve fark etmenin yolu ise atlamak. Yeteneğini paraşütün yapacak, uçurumdan atlayacak ve ipi çekeceksin. Bu yetenek açılır ve sana kaldırma kuvveti sağladığında yükseklerin tadını çıkarabilirsin. Aksi takdirde sadece işe gidersin. Ve her gün nefret ettiğin ya da sevmediğin bir işe gitmek yaşamak değildir emin ol. Bu sadece var olmaktır, ama yaşamak değil…

Yaşamanın nasıl bir şey olduğunu öğrenmek için atlamalısın. Doğruları söylemem gerekirse ilk atladığında yüksek ihtimal ile paraşütün açılmayacak. Çakılacaksın! Yaraların ve kanaman olacak. ama önünden sonunda o paraşüt açılmak zorunda. Bu bir teori değil, SÖZ! Bu sana bahşedilen, senin hayat amacın ve o paraşüt mutlaka açılacak. Yeter ki atlamaya devam et.

Hiç atlamazsan o paraşüt neden açılsın ki? Açılmak zorunda ama önce senin atlaman gerek.

Güvenli Yol

Bunun yanı sıra güvenli yolu da seçebilirsin. Hayatının sonuna kadar o yamacın kenarında dolaşıp durabilirsin. Sana bu konuda da bir söz verebilirim. O yamacın kıyısında durduğun ve atlamadığın sürece o paraşüt asla açılmayacak. Asla bilemeyecek, asla tecrübe edemeyeceksin.

Önünden ne kadar güzel bir hayat var bilemeyeceksin. Bu dünyada senin için ayrılmış ve orada bekleyen ne kadar bolluk ve bereket var bilemeyeceksin. Sadece yamacın kenarından onları tecrübe edenleri seyredeceksin.

Bu o refaha ulaşmanın tek yolu. Atlamak zorundasın. Risk almalısın. Cesaret göstermelisin. Atlamak zorundasın.

Bütün bunları konuşurken aklından neler geçtiğini tahmin edebiliyorum. Borçların var… Faturaların var… Kredilerin var… Ya maaşın?… Şu güvendiğin ve dert ettiğin şeylere bir bakar mısın lütfen. Ben sana sonsuz güçten, yaratandan ve onun seni bırakmayacağından, tutacağından ve düşmene izin vermeyeceğinden bahsederken senin güvenmeyi tercih ettiğin şeylere bir bak…

Kendine bir iyilik yap ve ATLA! Bu dünyadan gitmeden önce ATLA! Ölmeden önce ATLA! Bir kerecik olsun ATLA! Ve korktuğun gibi olmadığını bir kerecik olsun gör. Bir daha ısrar etmeme gerek kalmayacak.

Sadece ATLA!

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s