Bunu Sadece ve Sadece Sen Yapabilirsin

Eğer onları kovalayacak cesaretin varsa, bütün hayallerin gerçekleşir. // Walt Disney

Kendini ada. İnan. Hayatı yaşa. Yolculuğa başla.

İstediğin şeylere baktıkça, geleceğine bakmaya başlarsın. Demek istediğim ve önerdiğim şey şu: Hayatının kontrolünü eline almak ve geleceğini yeniden inşa etmek, şiddetli olacak. Sadece geleceğine bak ve kendini her gördüğünde bir şeyleri yapabileceğini söyle. Kendini buna alıştır. Yeniliklere ve senin için oluşacak fırsatlara açık ol. Kendini tam anlamıyla yakalamalısın.

Kendini bu süreçte cesaretlendirmelisin: “Bunu başarabilirim! Bunu yapabilirim çünkü bu bir şekilde benim için gerçekleşebilir.” Kendine, gücün, kabiliyetin ve ihtiyacın olan her şeyin içinde olduğunu hatırlatmalısın.

Rahat olan konfor alnının dışına çıkmalısın. Şu ana kadar sevmediğini söylediğin şeylerin birçoğunu denememişsindir bile. Kendine bir fırsatı denemek için cesaret ver. Kendini rahatlat ve hep hayalini kurduğun kişi olup olamayacağını gör.

Neyin hayalini kurarsan kur, o hayal sana verildi. Evet sana verildi. Bunu kimse senin için yapmayacak. Bunu sen yapacaksın. Kimse senin başarılarını kaydedip senin kitabını yazmayacak. kimse sana bir iş yeri açmayacak ya da kimse senin okul ve günlük ihtiyaçlarını üstlenmeyecek. Kimse süper bir ekonomik fikirle çıkıp gelmeyecek.

Şu anda sahip olduğun ve seni her durumda ayakta kalmaya zorlayacak bir fikir var. En öncelikli işin onu bulmak. Her ne ise…

Ve bir noktada düşüp kalacaksın. Bu da tecrübe etmen gereken bir şey. Zorlukları ve engelleri aşmaya hazır olmalısın. Rahat ol, bunlar olacak.

Şimdi bir karar vermelisin. Sahip olduğun ne varsa vereceksin. Daha önce hiç vermediğin gibi vereceksin. Neden mi? Çünkü hayatın için vereceksin ki, verecek bir hayatın olsun. fark edeceksin ki ne kadar çok verirsen o kadar çok verebileceksin. Ne kadar çok paylaşırsan, ne kadar çok bilirsen, o kadar tutku dolu olacaksın.

Evsiz insanların ve ne yöne gideceğini bilmeyen gençlerin olduğu bir zamandayız. İnsanların devasa boşluklara düştüğünü hissettiği, işsiz insanların, kötü yürekli insanların, düşüp kaybolmuş insanların zamanlarındayız. Bütün olanlara rağmen, her şeye rağmen, insanlar yapabilecekleri bir şeyler olduğuna karar veriyorlar. Sen de ortaya çık ve bir şeyler YAP!

İnsanlığa yardım etmenin bir yolunu bulabilirsin. Hayatındaki en önemli hizmet için bir yol bulabilirsin.

Biri dizlerinin üstüne düştü diye bir daha kalkamayacak değildir. Başarısız olacağına ya da hayallerine ulaşamayacağına dair kimse kesin bir şey söyleyemez. Kimse yapamayacağını söyleyemez. Kimse bunu yapamaz. Bunu sadece ve sadece sen yapabilirsin.

Görüyor musun? Bir kere aklına yenildin mi her şey biter.

Çoğumuz sıramızın hayat tarafından kontrol edilmesine izin verdiğimiz için, kontrolü elimize almamız gerekirken, kontrol hayatın elinde olduğu için otomatik haldeyiz. Sadece kalabalıkları takip ediyoruz.

Hayallerine göre davran. Konum ve olanaksızlıklara rağmen bunu yapabilirsin. Bu birçok kişi için de ilham olacaktır. Ve tabii ki bunu da sadece ve sadece sen yapabilirsin. 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s