Kazanan ve Kaybeden Arasındaki Fark Sensin

Hayat her zaman bazı sorular soracak sana. Kendini incelemen ve araştırman gereken zamanların olacak her zaman. Peki hayallerini gerçekleştirmek için neler yapacaksın? Hayatta kazanan mı kaybeden mi olacağını belirleyen son faktör nedir? İşte cevap: “SEN!”

İçinde bulunduğun koşullar değil. Geçmişin değil. SEN! Bütün sonuçları sen belirleyeceksin. Sana olanlar değil…

Yaptığın, gittiğin veya uğraştığın işe son verip vermeyeceğine sen karar vereceksin. Hepimizin bir görevi, her birimizin bir amacı var. Her gün çalışmak, işe gitmek, gününü geçirmek, işten eve gelmek ve televizyon karşısında oturarak vakit öldürmek için gelmedin bu dünyaya. Her birimiz kutsal bir görev ve bahşedilmiş bir yetenek ile geldik.

Hayat yolun boyunca sürekli üstesinden gelmen gereken durumlar oldu ve olacak. Enerjini canlı tutmalısın. Kendini aramaktan ve yaşam amacını bulmaya yönelik sorular sormaktan asla vazgeçme. Aynaya bak, hayatına bak, nereye gittiğine ve nereye gitmek istediğine bak. Kendine şunu sor: “Bu gerçekten ben miyim?”

Mantığının yönergelerine boyun eğmeyi bırak artık. Hepimiz çok özeliz. Sen de çok özelsin. Kendini bırak ve hayatını artık kendin yönet. Koşulların seni yönetmesine izin verme. İnsanların senin hayatın ve davranışlarından çıkaracağı fikirler değil önemli olan, senin kendi hayatından elde edeceklerin. Hayatın kendinsin, seni yönetmeye çalışan çevren değil…

Sen yapacaksın! Sen yapacaksın ki ortak bilinç içinde bir örnek teşkil edeceksin ve insanlar seni takip edecek. Onların da gerçek potansiyellerini yaşayabilmelerinde ilham veren ve yardımcı olacaksın.

Bir şeyin farkına varmanı istiyorum. Her birimiz kazananlar olmak için tamamen açık ve temiziz. Hepimiz… Bu bilinç ve bahşedilmişlikle doğduk. Kendinle, aslında kim olduğunla uyumlu ol ve isteklerin için gayretle çalış.

Başaracağını biliyorsun. Bunu kendinde ve daha nice birçok örnekte gördün daha önce. Daha önce başardığın her şeyde başlangıç hep sendin, kendin.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s