Cehennemden Yukarı, Dışarı, Işığa ve Aydınlığa

Bazen bir şey için çok fazla çabalarsın. Bazen çok hazır olduğun halde yine de başarısız olursun. Başarısız olduğun her sefer sebep olduğu üzüntü yüzünden acı vericidir.

Bir insanın karakteri yargılanmaz. Başına ne gelirse gelsin, engel ne kadar büyük olursa olsun sırtını duvara yaslarsın. Başarısızlık ne kadar şiddetli olursa olsun vazgeçmezsin. Hiç vazgeçmezsin. Kendini perişan edersin ama yine de elinden gelenin fazlasını yapmaya çalışırsın. İlerlersin. Ve hiç şüphesiz harika olacaksın.

Bitene kadar adım adım, sahne sahne… Şu anda cehennemde olduğunu düşünebilirsin. İnan bana, olduğun yerde kalıp razı olmak yerine ışığa doğru yolunu açabilirsin. Cehennemin çıkışına tırmanabilirsin. 

Bunu senin için ben yapamam. Senden başka hiç kimse yapamaz.

Hayatta yaşlandıkça bir şeyleri senden alırlar. Bu hayatın olağan cilvelerinden biridir. Bir şeyler kaybetmen durunca bunu anlarsın. Hayatın bir “adım adım oyunu” olduğunu anlarsın. Hata payı ise çok düşüktür. Bir adım geç ya da erken attığında başarmış olmazsın. Bir saniye geç ya da erken başaramazsın. Ama ihtiyacın olan tüm adımlar çevrende her yerdeler. Her dakika, her saniye oradalar.

O doğru adımı atmak için ölmeyi göze alanlar başarırlar. O adım için ölmeye hazırsan kazanırsın.

Her insan, ne koşulda olursa olsun, ne yaşıyor olursa olsun kendini bulabilir ve bunu kendi hayal gücü ile çözmesi gerekir.

Başarıya giden yolun gelişmesini sağlayan alışkanlıklar edinmelisin. Adım adım ilerlemek için en yararlı ve yardımcı şeylerdir alışkanlıklar. Yolunu genişletir, işlerini kolaylaştırır, seni yorulmaz ve yenilmez yapar.

Hayat genelde çoğunu görmezden geldiğimiz ya da fark etmediğimiz inanılmaz güzellikler ve iyiliklerle çevrili. Gökkuşakları ve gün batımları. Ama sadece bunlardan ibaret değil. Kötülük ve zorluklar da var. Çok defa seni dizlerinin üzerine çöktürebilir ya da yere yıkabilir. Ama sadece sen izin verdiğin kadar orada kalırsın. Hiç kimse hayat kadar sert vuramaz. Ama mesele ne kadar sert vurduğu değil ne kadar çok yerden kalktığındır. Başarı böyle elde edilir. Ne kadar değerli olduğunu biliyorsan, git onu al. Ama darbelere hazırlıklı olmalısın.

Birini, bir şeyleri, zamanı, ortamı, bulunduğun yeri ve hatta kendini bahane edemezsin. Bunu korkaklar yapar ve inanıyorum ki “SEN KORKAK DEĞİLSİN!” Sen daha iyisin, daha iyisisin.

Hayatında neler olduğu, hayatının nasıl göründüğü ya da nerede olduğun… Bunlar kimsenin umrunda değil, benim de. Sadece uyan. Enerjin olacak, tutkun olacak, yapman gerekenler olacak ve her sabah amacına, hedefine uyanacaksın.

Şimdi uyanma zamanı, tırmanış zamanı. Cehennemden dışarı, yukarı, ışığa ve aydınlığa…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s