Sonsuz, Sınırsız ve Kusursuz

Zenginlik, ihtiyaçların kolayca karşılandığı, isteklerin anında ger.ekleştiği yaşam biçimidir. Bu bilinç seviyesinde varlığın her saniyesinden keyif duyar, kendini sağlıklı, mutlu ve canlı hissedersin.

Bu gerçekliğin asıl doğan olduğunun bilincine vardığında, her şeyi yaratabileceğini fark edersin çünkü fiziksel evrenin tümü aynı temele dayanır. Evren, bulut, yıldız, yağmur, orman ya da insan bedeni yaratılırken neye başvuruluyorsa, bir düşünce yaratırken de aynı şeylere başvurur.

Fiziksel evrenin tümü, beş duyu organı ile algılayabildiğin her şey aynı özden elde edilir ve aynı kökten gelir. Bu bilgi, her arzunu gerçekleştirebilmeni, istediğin fiziksel nesneyi elde edebilmeni ve istediğin ölçüde başarı ve mutluluğa erişebilmeni sağlar.

Fiziksel varlıkların tümü atomlardan meydana gelir. Bu atomlar ise, büyük bir enerji ve bilgi boşluğunda enerji ve bilgi dalgalanmaları olan atomaltı parçacıklardan meydana gelir.

Fiziksel iki madde arasındaki fark büyük değildir. Altın ya da kurşunun atomunu oluşturan proton, elektron, kuark veya bozon gibi atomaltı parçacıklar tümüye aynıdır. Bunlar parçacık olarak  anılsa da aslında madde değil, enerji ve bilginin itici kuvvetleridir. Altını kurşundan farklı yapan bu enerji ve bilginin düzeni ve sayısıdır.

Fiziksel evrenin tüm  bilgi ve enerji ile şekillenir. Madde ya da cisim olarak adlandırdığımız her şeyi meydana getiren “maddesel olmayan”dır. Düşüncenin de maddesel olmadığı da aşikardır. Enerji ve bilginin itici kuvveti düşünceden başka ne olabilir ki?

Evrenin görünen yüzünün ardında, fizikselliğin illüzyonunun ardında, hiçlikten meydana gelen, doğası gereği görülmeyen ve kusursuz bir matris bulunur. Bu hiçlik, tüm evreni sessizce organize eder, yönetir ve yönlendirir. Bu şekilde evren, sonsuz yaratıcılıkla, sınırsız bollukla ve tam bir kusursuzlukla kendini ifade eder.

Tüm deneyimler bu kusursuz hiçlik içindeki sürekliliklerdir. Neşe, hüzün, başarı, yenilgi, zenginlik ve yoksulluk deneyimlerindir. Tamamı kendiliğinden meydana geliyor gibi görünse de, bunları gerçekliğe taşıyan sensindir.

Deneyimlerini oluşturan enerji ve bilgi hayat tutumuna yansır. Tüm davranışların enerji ve bilginin bir sonucu ve ifadesidir.

Tüm bu sonsuz ve kusursuz kaynağın bir parçası olarak sen de, yapabileceklerin de sonsuz, sınırsız, kusursuzdur. Hayaller ve amaçlar konusunda bu bilgi ile hareket etmen dileği ile…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s