Bildiklerin Bildiğin Gibi Değil 02

Evrenin tanım ve terimlerine doğru bakmak ve doğru anlamak, tek başına hayatında zenginlik, bolluk, bereket, refah ve huzur seviyelerinde en üst noktalara varmana yardımcı olacaktır. Bildiklerin bildiğin gibi değil…

Başarısızlık

Her başarısızlık, yeni bir başarının tohumudur. Başarısızlıklar evrenin işleyişinde bir sıçrama tahtası olarak işlev görür. Dolayısı ile her başarısızlık seni hedefine bir adım daha yaklaştırır. Ve sonuç itibari ile aslında başarısızlık diye bir şey yoktur. Başarısızlık olarak adlandırdığın her durum, bir şeyleri doğru yapmadığını ve bundan sonra nasıl doğru yapılacağını öğrendiğin bir sonuçtur.

Minnettarlık ve Cömertlik

Minnettarlık ve cömertlik bolluk bilincinin doğal sembolleridir. Tüm arzuların gerçekleşmesi için izlemen gereken adımlar bellidir. Öncelikle düşüncelerin arasındaki boşluğa yavaşça giriş yapmalısın. Bu boşluk kozmik kaynakla iletişime geçebilmeni sağlar. Boşlukta belli bir amacına odaklanıp sonucun ne olacağını düşünmeyi bırakmalısın. Çünkü boşluk özü itibari ile sınırsız ihtimallere açıktır ve sonuca odaklanıp bağlanırsan bu sınırsızlığı bozarak boşluktan çıkarsın. Bundan sonraki tüm ayrıntılar ile ilgilenmek evrenin işidir. Çünkü evren en cömert olandır.

Mutluluk

Yaşam şüphesiz ki mutluluğa ulaşabileceğin yolda evrimleşir. Mutluluk nihai gayedir ve bunun için yaptıklarının seni ve çevrendekileri mutlu edip etmediğini kendine soruyor olmalısın. Diğer tüm amaçlar mutluluk gayesi yönündedir. İş, para, ev, araba aklına gelen ne varsa her biri mutlu olman içindir. Yapılan en büyük ve ana yanlış mutluluğun peşine düşmek yerine bunların peşine düşmendir. Ama aslında mutluluğun peşine düştüğünde diğerleri kendiliğinden sana gelecek ve hayatının gerçeklikleri haline geleceklerdir.

Amaç ve Niyet

Vazgeçilmesi imkansız, değiştirilemez bir biçimde karar almanın önemini vurgulamak isterim. Zenginlik veya fiziksel herhangi bir şey için, istemen ve herhangi bir isteğinle çelişmesine ve gözardı edilmesine olanak olmayacak şekilde kararlı olman gerekir. Amacın sabit ve kararlılığın değiştirilemez ise artık hiçbir engelin olamaz. Evren detaylarla bizzat ilgilenir, onları düzenler ve organize eder. Tek yapman gereken önüne gelen fırsatları değerlendirmendir.

Yargılama

Bir şeyleri iyi, kötü ya da doğru, yanlış olarak sınıflandırma ihtiyacın yoktur. Bundan kurtulduğunda zihnin sakinliğe kavuşur. Bu yükü üzerinden attığında iç diyaloğun yatışır, boşluğa ulaşman kolaylaşır. Ve her şey o boşluktadır zaten.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s