Bildiklerin Bildiğin Gibi Değil 04

Evrenin tanım ve terimlerine doğru bakmak ve doğru anlamak, tek başına hayatında zenginlik, bolluk, bereket, refah ve huzur seviyelerinde en üst noktalara varmana yardımcı olacaktır. Bildiklerin bildiğin gibi değil…

Olumsuzluk

Her türlü olumsuzluğa hayır demelisin. Ne zaman aklına olumsuz bir düşünce gelse “başka bir şey düşün” diye kendine telkin edebilirsin. Bu hayır deme hali negatif kişileri çevrende bulundurmaman anlamına da gelir. Onlar enerjini tüketir. Her zaman sevgi ile beslen, sevgi ile davran ve çevrende hiçbir negatif unsurun bulunmasına izin verme.

Karşıtllık

Yaşam birbirine zıt olanlar ile vardır. Neşe ve üzüntü, haz ve acı, alt ve üst, soğuk ve sıcak, ışık ve karanlık. Tüm bunlar birbirinin zıttıdır ama biri almadan diğer bir anlam ifade edemez. Tüm bu karşıtlıklar zihninde mevcuttur ve bunu kabul etmelisin. Bunların düşüncelerinde bir arada bulunduğunu, var olduğunu kabul edersen  peşin hüküm verme hastalığından kendini kurtarabilirsin. Ve ne kadar peşin hükümsüz olursan iç sessizliğine kavuşur, bu sayede de yaratıcılığa açılan yollara ulaşırsın.

Fırsat

Tüm varlıklarla olan iletişimin ayrı ayrı birer fırsattır. Tek yapman gereken farkındalığını üst seviyede tutarak bu fırsatlara açık olmak. Açık ve (öncelikle kendine karşı) dürüst bir iletişim sağladığında hemen her yol kendiliğinden açılacak ve seni çağıracaktır.

Saf Potansiyel

Bu hayatta bir amacın ve bir geliş sebebin mutlaka vardır. Bunu bulman ve bu istikamette ilerlemen gerekir. Hayattaki amacını bulmak saf potansiyel alanına giden kapılarını açar. Çünkü hayat amacını gerçekleştirmeni sağlayacak tüm kabiliyet ve özellikleri senin özünde, tabiatında mevcuttur. Sen hayat amacının peşine düştüğünde yol önce saf potansiyelin ve özüne uğramanı sağlayacaktır. Bunu bir kere başardığında bundan sonraki tüm hayallerin ve hedeflerin için serüvenine önde başlayabilirsin.

Sorgulama

Dogma, ideoloji ve otoriteleri sorgulayacaksın. Bu konuda kendini asla kötü hissetmemelisin. Arayışta isen sorgulaman normal ve bu sayede ilerleyebilecek, kimsenin sorgulamadıklarını sorgulamayı başardığında sosyal dayatmaların, kabullenmelerin ve zamanının önüne, ötesine geçeceksin. Devam et.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s