Bildiklerin Bildiğin Gibi Değil 05

Evrenin tanım ve terimlerine doğru bakmak ve doğru anlamak, tek başına hayatında zenginlik, bolluk, bereket, refah ve huzur seviyelerinde en üst noktalara varmana yardımcı olacaktır. Bildiklerin bildiğin gibi değil…

Almak ve Vermek

Almak da vermek kadar gereklidir. Vermek ve almak enerji akışının iki farklı boyutudur. Bu akış karşılıklı olduğundan herhangi biri konusunda kısıtlı ya da engellenmiş olman diğerinin de duracağı ve kesileceği anlamındadır. Bu almak ve vermek ilişkisi somut olmak zorunda değildir. İltifat,, takdir ve saygınlık gibi asıl zenginlikleri diğerlerine karşı verebilmen gibi kolaylıkla kabul de etmelisin. Saygı, nezaket, terbiye ve takdir olmadığı sürece hesabındaki ya da cebindeki para bir şey ifade etmez ve zamanla yoksullaşırsın.

Harcamak

Para kan ve su gibi akıp gitmelidir. İstiflemek, biriktirme sıkıntısı içinde olmak ve paraya bel bağlamak kirli bir tortu oluşturacaktır. Gelişme gösterebilmen için paranın akması gerekir. Aksi takdirde bir yerden sonra tıkanacak, pıhtılaşan kan gibi zarar verecektir. Paranın akışını hayata ve insanlara, dolayısı ile kainata sunduğunu hizmetler vasıtasıyla akması gereken bir hayat enerjisi olarak düşünmelisin. Gelmeye devam etmesi için akışını sağlamaya devam etmelisin.

Kendini Aşma

Limitlerini aşmadan hayatın güzelliklerini ve yaşamın keyfini yakalayamayacaksın. Dolu dolu bir yaşam sürmek için, sınırlarının ötesini zorlaman gerekiyor. Meditasyon ile sınırlarını aşma dinginliğini tecrübe edebilirsin. Bu dinginlik varlığını sürdürdükçe hiçbir dış etken farkındalığınıza leke süremez.

Bağışlamak

Kazandığının bir kısmını koşulsuz ve şartsız bağışlamalısın. Kendinden bir şeyler verdiğinde, verdiğinden daha fazlasını sana çekecek bir vakum yaratırsın. Bu da kesinlikle verdikçe artan bir zenginlik ve dinginlik demektir ve bu yaşamdan aldığınız keyif, sevinç ve mutluluğun sürekli artmasıyla sonuçlanır.

Birlik

Evrendeki tüm çeşitliliğin ardında birlik vardır. Birlik bilinci boşluk halinden aydınlanmadır. Bu boşluğun ardında bütünleşmiş bir birleşik alan vardır. Bu alanda gözlemleyen ve gözlenen birdir. Birlik bilincini deneyimlediğinde zaman engelini aşar ve sonsuzluk sahasına giriş yaparsın. Burada varlık olduğunu bilir ama tüm varlıkların aslında tek bir varlık olduğunu deneyimlersin. Bu sevgi evresidir ve bu bir duygudan öte tüm yaratılışın özündeki nihai gerçektir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s