Bildiklerin Bildiğin Gibi Değil 06

Evrenin tanım ve terimlerine doğru bakmak ve doğru anlamak, tek başına hayatında zenginlik, bolluk, bereket, refah ve huzur seviyelerinde en üst noktalara varmana yardımcı olacaktır. Bildiklerin bildiğin gibi değil…

Değerler

Hakikat, doğruluk, dürüstlük, sevgi, fedakarlık ve güzellik. Değerlerin olmadığında kaosa varırsın. Sağlığın bozulur, zenginlik yoksulluk bilincin üzerindeki hakimiyeti kaybeder, sosyal çevren parçalanır ve dağılır. Dikkatini ve özenini değerlerine yöneltirsen bir düzene kavuşursun. Bu düzen sayesinde içindeki saf potansiyel tam performans bir güce kavuşur. Bu sayede de istediğin her şeyi elde edebilirsin.

Zenginlik Bilinci

Zenginlik bilinci öncelikle maddi endişelerden arınmış olmaktır. Gerçek zenginlik bilincine sahip olan kişiler hiçbir zaman para kaybedecekleri endişesini taşımaz. Çünkü kaynak sınırsızdır yani geldiği yerde para bitmez tükenmezdir.

İfadeler

İfade etmen gereken tüm duygu ve sözler önemli olanlardır. Olumsuz olanları hayatından çıkardığında yenilerinin gelişini de kesmiş ve engellemiş olursun. En çok ifade etmen gereken ise minnettarlık duygun ve şükretmendir. Sana yarım edenlere ve hem elindekiler hem de elde ettiklerine her zaman tüm içtenliğin ile şükret. Şükretmen şimdiye kadar elde ettiğinden daha fazlasını meydana getirecek çok ama çok kuvvetli bir güçtür.

Öz Enerji

Kim olduğuna yönelir ve benliğine ve kaynağa yöneldiğinde her zaman genç ve enerjik kalabilirsin. Dikkat ve enerjini kendinden başka durum, koşul ve nesnelere yönlendirdiğinde enerjini ve canlılığını kaybedersin. Bunlardan kaçındığında daha güçlü hissetmekle kalmaz sürekli genç hissedersin.

Yaşam Sevinci

Tüm canlılığı ve coşkusu ile hayatın kıymetini bilmelisin. Bunun için ilk olan ve şart olan şimdiki zamanın, anın gücünü bilmektir. Şu anda sen, ben ve her şey O. Ve O’ndan başka hiçbir şey yok. Bilinmeyenin belirsizliğinde tasasız ve özgür olursun. Bu sana yaşam sevincini verir ve yaşam sevincine ulaştığında artık ulaşılamayacak hiçbir şey yoktur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s