Dünyanın En Etkili Büyüsü

DİKKAT…

Maddi zenginlik ya da para, arzularının kendiliğinden gerçekleşebilmesi için yalnızca bir araçtır.

Zenginlik ve servet, temel anlamda isteklerinin kolaylıkla gerçekleşebilmesi anlamına gelir. Bu istekler sadece maddi yönde değil duygusal, psikolojik ve manevi ihtiyaçların doğrultusunda olmalıdır.

Gerçekten zengin olan birinin dikkati maddiyat üzerinde olmaz. Aslında zengin olan biri hemen hiçbir zaman para konusunda endişe duymaz. Hesabındaki para ne kadar çok olursa olsun hala paranı kaybedeceğini ya da azalacağını düşünüp duruyorsan yoksulsun demektir.

Gerçek manada zengin olmak demek hayatta hemen her konuda tasasız olmak demektir. Bu bağlamda zengin olmak demek tüm maddi gerçekliğin sonsuz kaynaktan geldiğini bilmek demektir. Ve bu sonsuz, sınırsız ve tükenmez kaynak saf bilinçtir. Saf farkındalıktır. Tüm olasılıkların birleşik alanıdır. Bu alanı bilmek ve onun üzerinde düşünmek farkındalık için yeterli değildir. Çünkü bu alan düşüncenin ötesindedir. Buradaki farkındalık düşüncenin ötesinde bu alanın bir parçası olmak, tabiatının bir öğesi haline getirerek deneyimleyerek gerçekleşebilir.

Bunu başardığında artık tek kelimeye gerek kalmadan biliş haline geçersin. Konuşma ve kelimelerin bazen dikkat dağıtıcı ya da yanıltıcı etkisi olmadan ve buna gerek kalmadan bilgiye ulaşırsın.

Bu saf alana girebilmenin en iyi yolu meditasyondur.  Meditasyon dikkatini saf bilince, kaynağa yöneltmedir. Yaşadıkların tam olarak dikkatini yönelttiğin şeylerin sonucudur. Dolayısı ile saf bilince yöneldiğinde sonuçlar da saf bilinçten esasla sonsuz, sınırsız, bol, zengin ve ölümsüz olacaktır.

Tüm yaratımların senin dikkatini yoğunlaştırma kabiliyetinin sonucu. Gerçeklik, fiziksel veya maddi olarak hayatında yer alan her şey senin dikkatinin eseri. Ne varsa senin dikkatin ile mevcudiyet kazanıyor. Dikkatini yönlendirdiğin enerji dalgası parçacığa, parçacıklar maddeye ve maddeler gerçeklik algına dönüşüyor ve sen bunu deneyimliyorsun.

Kısaca özetlemek gerekirse, aslında sınırsız olanak ve imkanlar alanında bir belirsizlik olarak bekleyen gerçeklik, enerji ve dalga halinde salınırken sen ona dikkatini yönelttiğinde parçacık ve maddeye dönüşerek bir nesne, bir olay, bir gerçeklik olarak hayatına geliyor. Bunun ne kadar muhteşem olduğunu görmeni istiyorum. Sınırsız olanaklar alanındaki belli bir olasılığı fiziksel bir varlık haline getiren senin gösterdiğin dikkat.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s