Ustanın Yolu 01: Başlangıç

Dünyamız çok güzel bir gezegen. Denizler, ormanlar, dağlar… Muhteşem hayvanlar ve her türden yaratılmışlar ile insanı hazdan hazza sürükleyen doğal güzellikler… Ama tüm bunların arasında dünya insanlar için binbir zorlukla da dolu. Büyümek zorlu bir süreç. Çocukluk, gençlik, yetişkinlik ve derken yaşlılık… Her insanın yolculuğunda deneyimlediği bir çok fiziksel zorlu deneyim, fakirlik, acı ve kaçınılmaz ölüm var.

Neşe ve sevinç olduğu kadar hüzün ve acı da yolculuğumuzun birer parçası. Çünkü bu güzel gezegen yaşadığımız boyut ikilikler ve karşıtlıklar ile var. Her şey zıttı ile mevcut. Işık ve karanlık, ırak ve uzak, soğuk ve sıcak…

Tüm bunlar ile birlikte burada olmayı seçen sensin. Bu kadar güzelliğin yanındaki zorlukları tecrübe etmeyi sen seçtin çünkü içindeki ustayı bulma arzunu engelleyemiyorsun. Ustalık yolculuğuna çıkmayı sen istedin çünkü burada bulacağın usta sensin ve o şu anda senin içinde bir yerlerde.

Neşe içinde olmalısın çünkü bu yolculuğa çıkarken sınırsız bir güçle donatılmış halde serüvenine başlayacaksın. Doğumun ile birlikte bu sonsuz güç ve yeteneğin sana bahşedilmişti fakat bu gezegenin kısıtlandırılmış maddesel boyutunda var olduğun için zamanla aklın ve bilincin daraldı. Şimdi ustalık yolculuğunda bu gücü hatırlaman ve tekrar keşfetme zamanıdır. Ve bunu yapabilecek tek kişi yine bizzat sensin.

Ustalık yolculuğunu tamamlayarak en yüce değerlerini uyandıracak, özün ihtişamını gün yüzüne çıkaracak ve bir usta olacaksın. Sonra bu ışık sana ustalık görevini verecek ki, o da diğer ustalık yolculuğuna çıkanlara yol göstermektir.

Gerçekleşmeyeceğini düşündüğün büyük hayaller kurmaktan kaçınıyorsan sana söz veriyorum, bu yolculukta imkansız olduğunu düşündüğün hedeflerini bile gerçekleştirebilecek tüm gereksinimlerini yolda bulacaksın. Hepsi senin gelip almanı bekliyor.

Bu senin serüvenin. Senin geliş amacın. Varacağın bilgelik ve eşsiz olduğu kadar güçlü yeteneklerin ile tüm hayallerin gerçek olacak. Sonsuz mutluluğu tadacaksın. Yaşın kaç, eğitimin ne, mal varlığın ne kadar olursa olsun.. Asla geç ve asla imkansız değil.

Usta senin içinde ve Usta sensin… 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s