Ustanın Yolu 02: Her Şeye Rağmen

Hiç birimiz tüm imkanlara sahip olarak doğmadık. Böyle olsaydı bir amaç edinme duygun gelişmezdi. Her şey elinde olduğu için hayal kurmazdın. Ama bu dünyaya hayallerini gerçekleştirmek için geldin. Her şeye rağmen…

Yaşam koşulların ne kadar zor, sıkıntılar ne kadar büyükse bu senin hayallerine kavuşmanda o kadar itici bir kuvvet olur. Ve sana güzel bir haber: tüm büyük başarılara ulaşanlar önce herkese bambaşka gelen bir hayal kurdu ve tüm başarısını her insanda mevcut olan kabiliyetleri kullanarak yaptı. Bu sen de yapabilirsin demek, ne kadar farklı ve imkansız gelse bile.

Hedeflerine ulaşmanı sağlayacak insani güç ve kabiliyetlerin konusunda hiç bir eksiğin yok. Her şeye rağmen arzuladığın kişi olmak ve hayalini gerçekleştirmek için ihtiyacın olan tüm kapasite senin içinde.

Hedeflerine ulaşıp ulaşamayacağını belirleyen unsurlar dış koşullar değil. Paran, eğitimin, çevren ve hatta herhangi bir konudaki becerikliliğin ve tecrübeli olman bile değildir. Asıl önemli olan kabiliyetlerini keşfetmen ve önündeki engelleri yıkmak için bunları nasıl kullanacağını bilmendir. Tüm başaranlar bunu yaptı, sen de yapabilirsin.

Bazen çok zor olacak. Ama düştüğün bu zorluklardan birinde arzunu bulacaksın. O tüm olumsuzlukların içinde saklı. Onu bulduğunda yanacak, tutuşacak ve yerinde duramayacaksın. Ondan ve onu başarmaktan başka bir şey düşünemez hale geleceksin. İşte ondan sonra artık tüm imkansız olanları mümkün, tüm kayaları pamuk yapacak güç sende olacak.

Hayallerini fark etmeye başladığında içindeki sonsuz kudreti bulacaksın. Hayallerinin peşine düş ve içindeki ustayı bul. Bu her insan için ve her insanın içerilerde bir yerde sahip olduğu en büyük güçtür.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s