Ustanın Yolu 03: Varoluş Amacın

Bugüne kadar yaşamış olan her insan eşsiz bir kabiliyet ve beceri kendisine bahşedilmiş olarak dünyaya geldi. Bundan sonra gelecekler için de bu geçerli ve sen de onlardan birisin. Sadece sana özgü olan bu şey senin varoluş amacındır. Her bir insan bununla birlikte dünyaya gelmiş olsa da birçoğu bunu bulamadan ve deneyimleyemeden göçüp giderler.

Hiçbir şey bu varoluş amacı kadar güçlü değildir. Hiçbir şey seni onun kadar canlı ve enerjik hale getiremez. Bu amaç sürekli seni kendisine çağırır. Bulduğunda tutkunu olur, onsuz yaşayamaz, neşe ile dolar ve onun ateşiyle yanar durursun.

Onu iş hayatında, mesleğinde, bir hobinde bulabilirsin. O kesinlikle yapmaktan çok keyif aldığın ve sürekli yapmak istediğin heyecan verici bir şeydir. Hayalini kurmaktan vazgeçemediğin, hiçbir şekilde başaramayacağını düşündüğün, imkansız olduğunu sandığın bir şey olabilir. Ne olursa olsun onu yaptığında ya da yaptığını düşündüğünde bile içini inanılmaz bir mutluluk ve memnuniyet duygusu ile dolduran şeydir. Zor ya da kolay olmasını umursamamalısın, böyle bir şeyin hissini yakaladıysan seni çağırmaya başlamış demektir.

Seni çok daha önceleri de çağırmış olabilir. Çocukluğunda neler istediğine bakmanı öneririm. Ailen, toplum kuralları ve okul senin hedeflerini ve hayallerini kısıtlamadan önce ne istiyordun?

Yaşam koşullarının zorluğu seni durdurabilir. Bazılarından zor bir hayatın olabilir. Ama hiçbir ortam yüzde  yüz olumsuz değildir. İçinde bir yerlerde olumlu bir nokta ve yapılabilecek bir şey kesinlikle vardır. Her kötünün içinde bir iyilik mutlaka saklanmış halde seni bekliyor. Önemli olan tüm bu olumsuz hallerin içindeki hazineyi bulmak. Çamurun içinde parıldayan altın parçacıklarını görmek için biraz gözlerini kısman yeterli.

Ve her zaman onu bulup başarman için birden çok yol vardır. Seni çağırıyor ve sana sesleniyor. İçindeki usta seninle iletişim kurmaya çalışıyor. Onu duymaya çalış. Duyduğun zaman korkma ya da aklından gelenin imkansız olduğunu düşünme. Ona cevap ver ve elindekiler ile yola çık.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s