Ustanın Yolu 04: Amacına Kulak Ver

Eğer varoluş amacını görmezden gelirsen mutsuz ve tamamlanmamış bir hayat yaşamayı kabul ediyorsun demektir. Ne başarırsan başar hatta maddi olarak ne kadar iyi bir duruma gelirsen gel, karnında kelebekler uçuracak, kanını deli deli akıtacak o şeyi yapmazsan, ölüm döşeğinde pişman ve memnuniyetsiz olacaksın. Yolculuğunun böyle sonlanmasına izin verme. Yaşın kaç olursa olsun yaşayacak çok güzel bir maceran var hala. Hayallerinin peşinden gitmek seni korkutabilir ama en korkuncu onun peşinden gitmemek emin ol.

Doğrusunu istersen varoluş amacının peşinden gitmek hepsinden kolay. Çünkü asıl onu takip etmediğinde için içini yiyecek, huzursuz, tatsız ve mutsuz olacaksın.

Şu an yaptığın işe yeni başladın belki. Belki de iş hayatına yeni başladın, bilemiyorum. Ama zamanla seni bunaltmaya başlarsa, sıkılırsan, üstüne üstüne gelir gibi olursa bil ki, doğru iz üzerinde değilsin. Aramaya devam et lütfen.

Daha zamanım var diye düşünüyor olabilirsin. Ama yok. Hem hayat kısa hem de onsuz geçen her an çok uzun. Günler sayılı ve her biri çok kıymetli inan bana. Şimdi yapmazsan ertelemeye alışacaksın ve bu böyle sürüp gidecek. Bir bakmışsın sıra hiç ona gelmemiş.

Öncelikle şunu anlamanı istiyorum. Yapman gerekeni senin yerine hiç kimse, hiçbir zaman yapmayacak. Kimse senin hayatını yaşayamaz. Bu senin sorumluluğun ve senin ödülün.

Belki de başarısızlıktan korkuyorsun. Lütfen hatırla, bunu yapabilecek kabiliyet doğduğun andan beri seninle. Eğer böyle olmasaydı varoluş amacın seni hiçbir zaman çağırmayacaktı.

Kendini engelleme. Bahaneleri sil aklından. Aklındakini daha önce biri yapmıştır diye asla düşünme. Sonsuz, sınırsız, kusursuz ve tükenmez olanın belirsizliğinde varoluş amacın seni bekliyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s